Ułatwienia dostępu
Strona główna » Kandydat » Studia I stopnia/ jednolite studia magisterskie » Bezpieczeństwo narodowe
Student w toku edukacji pozna podstawowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zasady funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa. Dzięki zajęciom łączącym ze sobą nauki społeczne i humanistyczne z dziedzinami nauk o obronności, polityce i prawie, student uzyska wszechstronną wiedzę, która pozwoli mu rozpoznać, opisać i zapobiegać zagrożeniom zarówno o charakterze wojskowym, jak i cywilnym.
Proces zdobywania wiedzy odbywa się pod czujnym okiem nauczycieli akademickich, ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i nauk pokrewnych. Praktyka zawodowa (960 godzin), realizowana w trakcie toku studiów, stanowi integralną część programu studiów i ma na celu poszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych zdobytych w trakcie realizacji zajęć dydaktycznych – w rzeczywistych warunkach pracy zawodowej.
Ukończenie studiów licencjackich skutkuje uzyskaniem tytułu zawodowego: licencjat.
Skomplikowana sytuacja polityczna, niepokoje napływające z różnych stron świata, zagrożenia militarne, pandemia, klęski żywiołowe to wyzwania absolwentów kierunku bezpieczeństwo narodowe. Wypełniaj swoją misję! Służ fundamentalnym wartościom!
Absolwent będzie przygotowany do podjęcia zatrudnienia w administracji publicznej, państwowej i samorządowej, szczególnie w zespołach reagowania kryzysowego; międzynarodowych organizacjach międzyrządowych i pozarządowych; placówkach dyplomatycznych i konsularnych; szkołach (po uzyskaniu kwalifikacji pedagogicznych); prywatnych firmach na stanowiskach oceniających ryzyko działań komercyjnych oraz w instytucjach struktur ochronnych i obronnych państwa.
Absolwent może kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.
Pula zagadnień – egzamin dyplomowy
Regulamin egzaminu dyplomowego
Katalog osiągnięć studenta wpisywanych do suplementu
Wniosek o wpisanie do suplementu nagród i osiągnięć
Oświadczenie studenta o samodzielności wykonania projektu dyplomowej
Podanie do Działu Nauczania o wydanie dyplomu i suplementu w języku angielskim do dnia obrony (word)
Podanie do Działu Nauczania o wydanie dyplomu i suplementu w języku angielskim po obronie (word)
Student może przystąpić do egzaminu dyplomowego (licencjackiego) jeśli:
Brak któregoś z wymaganych dokumentów oznacza brak możliwości przystąpienia do egzaminu dyplomowego.
UWAGA! Studenci przystępujący do egzaminu dyplomowego zobowiązani są do odznaczenia wszystkich wymaganych oświadczeń w Wirtualnej Uczelni (Postępy – Dyplom – Mój dyplom – Moje oświadczenia).
WAŻNE! Zweryfikuj numer telefonu kontaktowego, na ten numer będą przychodziły kody potwierdzające oświadczenia! Jeśli jakiekolwiek dane w WU się nie zgadzają, zgłoś to od razu do Działu Nauczania.
Osoby, które nie będą przystępowały do egzaminu dyplomowego w pierwszym terminie (lipcu), proszone są o zgłoszenie takiej informacji pod nr 18-26-10-733 lub w Dziale Nauczania – Obsługa Studenta pok. 227.
Egzamin dyplomowy odbywa się przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu. Egzamin dyplomowy jest egzaminem ustnym, podczas którego komisja egzaminacyjna weryfikuje efekty uczenia się, osiągnięte przez studenta w trakcie studiów, dlatego też pytania mogą dotyczyć zagadnień z całego okresu studiów. Student odpowiada na trzy pytania, które wcześniej losuje z zestawu pytań przygotowanych przez komisję egzaminacyjną.
Przed końcem V semestru, otrzymasz pulę zagadnień do egzaminu dyplomowego. Semestr VI przeznacz na szczegółowe opracowanie zagadnień w celu przygotowania się do egzaminu dyplomowego. Podczas nauki możesz liczyć na wsparcie wykładowców, w szczególności opiekuna roku. Nie obawiaj się zadawać pytań.
Przebieg oraz szczegóły dotyczące egzaminu dyplomowego opisane są w Regulaminie dyplomowania
Po egzaminie dyplomowym
Po egzaminie dyplomowym otrzymasz zaświadczenie o złożeniu egzaminu dyplomowego, które będzie zawierać ocenę oraz informację o uzyskanym tytule. Zaświadczenie to ma charakter tymczasowy i jest ważne do chwili wystawienia przez Uczelnię oryginału dyplomu ukończenia studiów wyższych.
Jeżeli będziesz potrzebować zaświadczenia o średniej z całości studiów lub średniej za ostatni rok studiów, potrzebnych do rekrutacji na innej uczelni, zwróć się do Działu Nauczania (pok. 227) z drukiem obowiązującym na tej uczelni (czas oczekiwania – około 2 tygodni).
Dokumentem potwierdzającym ukończenie studiów jest dyplom wraz z suplementem. Suplement do dyplomu odbierzesz w pok. 227, a dyplom w pok. 223A (po 30 dniach od terminu obrony).
Jeżeli potrzebujesz dodatkowy dyplom w języku angielskim, złóż w Dziale Nauczania podanie z prośbą o wydanie takiego dyplomu (wzór w dokumentach do pobrania).
Procedura realizacji praktyk
Karta zgłoszenia na praktykę pobierz
Dziennik praktyk pobierz
Wniosek o przedłużenie terminu zaliczenia praktyki pobierz
Ankieta oceny studenta realizującego praktykę zawodową pobierz
Kryteria doboru interesariuszy pobierz
Kryteria doboru opiekuna praktyk z ramienia jednostki pobierz
Ankieta oceny praktyki zawodowej pobierz
Karta obserwacji wraz z oceną studenta pobierz
Program praktyk zawodowych pobierz
Wewnętrzny regulamin praktyk zawodowych pobierz
Regulamin studenckich praktyk zawodowych pobierz
Wniosek o uznanie efektów uczenia się przypisanych do praktyk zawodowych na podstawie aktywności zawodowej pobierz
Rok I
Rok II
Rok III
Bezpieczeństwo narodowe, studia I stopnia, forma studiów: stacjonarne, profil praktyczny dla cyklu kształcenia rozpoczynającego się od roku akademickiego 2022/2023, moduł do wyboru: policja w systemie bezpieczeństwa publicznego
specjalista ds. administracyjnych
specjalista ds. administracyjnych