Ułatwienia dostępu
Strona główna » Kandydat » Studia I stopnia/ jednolite studia magisterskie » Psychologia
Immanentną częścią procesu kształcenia w ramach studiów psychologicznych jest rozwijanie wrażliwości ich uczestników na odmienność i różnorodność ludzi. Budowanie szacunku dla Innego, tworzy jednocześnie podstawę dla nabywania umiejętności współpracowania z osobami o odmiennej wrażliwości, wykształceniu czy pochodzeniu. Interdyscyplinarny charakter studiów psychologicznych rozwija otwartość na różne idee, uczy poszukiwania i uwzględniania różnych rodzajów argumentacji. Studia pozwolą zrozumieć zachowania, sposób myślenia i emocje człowieka, umożliwią nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów, posługiwania technikami psychologicznej diagnozy i prowadzenia badań naukowych.
Dostępne specjalizacje:
Studenci w toku kształcenia zdobywają wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne pod okiem ekspertów – praktyków z dziedziny psychologii, pedagogiki, neurologii, posiadających wysokie kompetencje i długoletnie doświadczenie zawodowe. Zgłębiają m.in. takie przedmioty jak psychologia resocjalizacji, psychologia osobowości i temperamentu, psychologia stresu, psychoseksuologia, psychologia międzykulturowa, negocjacje i mediacje i wiele innych.
Praktyki zawodowe stwarzają okazję do nabycia kolejnych umiejętności oraz kontaktów zawodowych otwierających szerokie perspektywy zatrudnienia.
Absolwenci psychologii będą specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy w wielu obszarach. Podejmą zatrudnienie w systemie ochrony zdrowia (w lecznictwie psychiatrycznym dorosłych oraz dzieci i młodzieży, pozapsychiatrycznym, w specjalistycznych klinikach, takich jak klinika kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, chorób wewnętrznych, ponadto w lecznictwie neurologicznym oraz różnorodnych poradniach jak poradnie leczenia bólu czy neurorehabilitacji). Będą mogli się realizować w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach i innych placówkach edukacyjnych.
specjalista ds. administracyjnych
referent administracyjny