Mamy dobrą wiadomość dla miłośników regionalnych i górskich publikacji! Do końca listopada 2022 r. wypożyczamy do domu książki z kolekcji regionalnej, które na co dzień dostępne były tylko w czytelni Biblioteki. Regionalia zyskały status „do wypożyczenia” dzięki prowadzonej wiosną br. przez Bibliotekę Akademicką akcji „Uwalniamy książki”.
Wybrane regionalia można wypożyczać
do końca listopada 2022 r.
Biblioteka Akademicka proponuje jesienne wieczory lekturę ciekawych publikacji regionalnych, które zwykle dostępne są na miejscu, w czytelni Biblioteki, a dzięki prowadzonej wiosną tego roku akcji, zyskały możliwość wypożyczenia do domu. „Uwolnione” regionalne książki będą podlegać wypożyczeniu na konto czytelnika do końca listopada 2022 r.
Z oferty mogą skorzystać osoby posiadające aktywne konto czytelnika w Bibliotece, na które może zostać wypożyczona jedna książka regionalna, na okres 14 dni. Na wniosek czytelnika, istnieje możliwość prolongaty wypożyczonej książki na kolejne 2 tygodnie. Po dokonaniu zwrotu, można wypożyczyć kolejny tytuł objęty akcją.
„Uwalniamy książki” by promować wartościową literaturę regionalną
Wydarzenie „Uwalniamy książki” to ciekawa formą promocji bogatej kolekcji regionalnej, stworzonej i nieustanie rozbudowywanej przez Bibliotekę Akademicką. Wiosną tego roku, przez 3 miesiące, co tydzień, zgodnie z wiodącą tematyką, wartościowe i godne polecenia publikacje regionalne były wypożyczane zainteresowanym czytelnikom. Akcja obejmowała 10 ciekawych tematów regionalnych, w ramach których do wypożyczenia zostało przygotowanych blisko 50 książek! Obecnie, wszystkie te publikacje nadal można wypożyczać. Bogactwo świata przyrody, kultury, historii regionu Podhala, Orawy i Spisza jest na wyciągniecie ręki. Wystarczy odwiedzić Bibliotekę Akademicką.
Każdy miłośnik literatury regionalnej znajdzie coś dla siebie
W ramach akcji „Uwalniamy książki” wybranych zostało kilkadziesiąt różnorodnych tematycznie publikacji, z których czytelnicy bardzo często korzystali na miejscu w Bibliotece. Każdy miłośnik literatury regionalnej znajdzie coś dla siebie. Na liście „uwolnionych” tytułów znalazły się także nowości wydawnicze, zakupione przez Bibliotekę w bieżącym roku kalendarzowym oraz interesujące dla studentów publikacje, polecane ze względu na realizowany przez nich kierunek studiów.
Najważniejszym kluczem wyboru tytułów objętych wydarzeniem były na wstępie zdefiniowane, następujące tematy przewodnie:
PRZETRWAĆ W GÓRACH – RATOWNICTWO GÓRSKIE, SCHRONISKA W GÓRACH
TISCHNER
DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE W ZAKOPANEM
ARCHITEKTURA DREWNIANA NA PODHALU
SPORT W GÓRACH. ALPINIZM
ZAKOPANE
PODHALAŃSCY TWÓRCY I ICH DZIEŁA
PODHALE ZNANE I NIEZNANE – MONOGRAFIE CIEKAWYCH MIEJSCOWOWŚCI
DRUGA WOJNA ŚWIATOWA NA PODHALU
TURYSTYKA GÓRSKA I NIE TYLKO – PRZEWODNIKI
888
Zachęcamy do wypożyczenia książki regionalnej w ciągu najbliższych tygodni, aby poznać lepiej regiony Podtatrza z którymi mniej lub bardziej każdy jest związany. Regiony o fascynującej historii i kulturze.
Zapraszamy do Czytelni Regionalnej Biblioteki Akademickiej.