Fizjoterapia to medyczny kierunek związany z leczeniem lub łagodzeniem skutków (i następstw) choroby oraz przywracaniem sprawności człowieka. Chcesz pomagać pacjentom, którzy na skutek choroby lub urazu utracili sprawność, chcesz, aby dzięki Twoim kompetencjom i zaangażowaniu wrócili do formy? Studiuj fizjoterapię w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu i wykonuj niezwykle interesujący zawód, który wymaga specjalistycznej wiedzy i unikalnych umiejętności.
Jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia realizowane w trybie stacjonarnym w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu kształcą profesjonalistów, którzy zajmują się leczeniem, jak również profilaktyką. Program studiów został stworzony na podstawie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz ministerialnych standardów kształcenia. Studenci fizjoterapii zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne m.in. do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej, planowania i kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej, a także podejmowania współpracy z lekarzami oraz całym zespołem rehabilitacyjnym w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów procesów usprawniania pacjenta. Zajęcia zarówno praktyczne, jak i teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, wielu z nich łączy jednocześnie pracę naukową z czynnym wykonywaniem zawodu fizjoterapeuty.
Nasi studenci mają do dyspozycji sale wykładowe i specjalistyczne pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt do nauki zawodu z zakresu: kinezyterapii, fizykoterapii, masażu, diagnostyki postawy ciała i wielu innych. Szeroki wachlarz nabytych umiejętności pomaga przyszłym fizjoterapeutom w zastosowaniu różnorodnej terapii i metod diagnostyki, leczenia i profilaktyki w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Duża część zajęć oraz wszystkie praktyki zawodowe realizowane są w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, w nowoczesnych podmiotach leczniczych w regionie (m.in. w Nowym Targu, Zakopanem, Rabce-Zdroju). Studenci zdobywają praktyczne kompetencje m.in. w szpitalach, uzdrowiskach, sanatoriach rehabilitacyjnych, ośrodkach rehabilitacji, hospicjach, domach pomocy społecznej, przychodniach sportowo-lekarskich, klubach sportowych, czy gabinetach rehabilitacyjnych.
Magistrzy fizjoterapii znajdują zatrudnienie w powyższych placówkach, a ponadto w sklepach specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego, ośrodkach SPA i odnowy biologicznej i wielu innych. Absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia mogą kontynuować edukację w ramach kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych, a ponadto ukończyć specjalizację z fizjoterapii, czy też uzyskać stopień naukowy doktora na studiach III stopnia.
Zobacz film – kierunek fizjoterapia
Zobacz film – poznaj ofertę edukacyjną PPUZ w Nowym Targu
Rekrutacja krok po kroku – dowiedz się więcej