Prace studentów kierunku architektura na wystawie Politechniki Lwowskiej

Dyrektor Instytutu Architektury i Designu Politechniki Lwowskiej prof. Bogdan Czerkes, prof. dr hab. Ihor Hneś – Kierownik Katedry Architektury i Inżynierii oraz dr hab. inż. arch. Yuriy Kryvoruchko, prof. Wydziału Architektury Politechniki Lwowskiej dokonali otwarcia majowej wystawy ubiegłorocznych prac studentów pt. Studenci PPUZ Ukrainie.

Projekty architektoniczne przedstawiają przedszkole, szkołę i centrum obywatelskie z publicznymi magazynami dla wsi Makarov w obwodzie kijowskim – obiekty zniszczone podczas rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Profesor Ihor Hneś, uważany za jednego z czołowych projektantów mieszkalnictwa w Ukrainie, bardzo wysoko ocenił zakres projektowy w całości, w tym uwzględnienie w projektach schronów.

Naszym studentom kierunku architektura oraz opiekunowi projektu dr. hab. inż. arch. Bogusławowi Podhalańskiemu serdecznie gratulujemy!

Tekst: Instytut Techniczny

fot. Studenci LP