Szkolenie dydaktyczne „Smart teaching: Engaging with AI tools”

22 stycznia 2024 roku odbyło się szkolenie dydaktyczne ”Smart teaching: Engaging with AI tools” zorganizowane przez dr Annę Borkowską dla studentów III roku filologii angielskiej modułu kształcenia nauczycielskiego. Warsztaty szkoleniowe przeprowadziła blogerka, popularyzatorka idei tworzenia własnych materiałów do nauczania języka angielskiego oraz nauczycielka akademicka – mgr Weronika Ostachowska.

Podczas szkolenia przyszli nauczyciele mogli wypróbować różne platformy i aplikacje internetowe, które w połączeniu z ChatGPT pozwalają na stworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych. Atrakcyjność zajęć językowych przygotowywanych dla pokolenia Alfa, zwanego również ”Always on”, ”Digital Natives” czy ”Net Gen” opiera się przede wszystkim na nowych technologiach i podążaniem za nowymi trendami w edukacji językowej. Dokładnie takie założenie przeświecało idei organizacji szkolenia – innowacyjność, kreatywność oraz otwartość na ucznia.