Zostań ekspertem – studiuj rachunkowość i analitykę ekonomiczną

Rachunkowość i analityka ekonomiczna

Jesteś absolwentem studiów pierwszego stopnia w zakresie szeroko pojętej ekonomii, finansów czy zarządzania? Chcesz kontynuować edukację na studiach magisterskich? Odkryj tajniki przemian gospodarczych. Studiuj rachunkowość i analitykę ekonomiczną w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Studia magisterskie na kierunku rachunkowość i analityka ekonomiczna łączą wiedzę i umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów, zarządzania i ekonomii, a także dyscyplin komplementarnych (m.in. matematyki oraz informatyki). Studenci uczą się m.in. analizy instrumentów finansowych, nowoczesnych technologii w bankowości, narzędzi analizy ekonomicznej i biznesowej, zaawansowanych metod analizy rynku nieruchomości, systemów ewidencji kosztów w przedsiębiorstwie, międzynarodowych standardów rachunkowości, analizy sprawozdań finansowych, wizualizacji i prezentacji danych biznesowych czy też zastosowania w praktyce technologii blockchain i kryptowalut. Zajęcia są prowadzone przez wysokiej klasy dydaktyków i specjalistów, w tym licencjonowanych doradców inwestycyjnych oraz praktyków.

Utworzenie tego kierunku jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu rachunkowości oraz ekonomii i finansów. Po ukończeniu kierunku absolwent może pracować jako: główny księgowy, specjalista ds. rachunkowości i budżetowania, kontroler finansowo-księgowy, skarbnik gminy lub innych jednostek samorządowych i państwowych, analityk finansowy w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach, analityk giełdowy i inwestycyjny, główny ekonomista banków i innych przedsiębiorstw, ekspert ekonomiczny w korporacjach międzynarodowych, doradca ekonomiczny, biznesowy, finansowy i podatkowy, dyrektor finansowy lub ekonomiczny, doradca w instytucjach unijnych oraz jednostkach samorządu terytorialnego, zarządzający funduszami inwestycyjnymi, analityk papierów wartościowych, specjalista ds. ekonomicznych, finansowych i inwestycyjnych.

Zobacz film – kierunek rachunkowość i analityka ekonomiczna

Zobacz film – poznaj ofertę edukacyjną PPUZ w Nowym Targu

Rekrutacja krok po kroku – dowiedz się więcej