Zgrupowanie Zespołu Uczelnianego Młode Podhale

W dniach 2-4 grudnia 2022 r. w Bazie Szkoleniowo Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej odbywało się coroczne zgrupowanie Uczelnianego Zespołu Młode Podhale.

Podczas wielu godzin prób i warsztatów tańca i śpiewu członkowie Zespołu pracowali nad kondycją, techniką oraz układami scenicznymi. Wiele cennych uwag otrzymali od Tomasza Słodyczki z zaprzyjaźnionego zespołu Zbójnicek z Zębu. W niedzielę odbyły się również warsztaty mające na celu doskonalenie wokalu pn. „Człowiek jako instrument”, które poprowadziła Lucyna Stoch.

Uczestnicy warsztatów pracowali również w grupach nad przygotowaniem scenek rodzajowych, które następnie prezentowali.

Jak podkreślają członkowie Zespołu: „Tych kilka owocnych dni na długo pozostanie w naszej pamięci. Szlifowanie naszych umiejętności było dla nas bardzo satysfakcjonujące i budujące. Dziękujemy wszystkim instruktorom, prelegentom, a przede wszystkim uczestnikom.”