Zdrowie i uroda w każdym wieku

Zdrowie i uroda w każdym wieku

17 kwietnia 2023 r. podczas ćwiczeń laboratoryjnych z przedmiotu kosmetologia lecznicza II studentki pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku kosmetologia przeprowadziły szereg zabiegów, dzięki którym Panie ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogły poczuć się jeszcze piękniej, ale też zdiagnozować dolegliwości skórne.

Mgr Faustyna Kuros, nauczycielka akademicka oraz pomysłodawczyni przeprowadzania darmowych zabiegów kosmetologicznych, czuwała nad przebiegiem zajęć, dzięki którym studentki zapoznały się z najczęściej występującymi chorobami i defektami skóry u osób w wieku starszym. Dziewczyny miały też okazję szlifować swoje umiejętności praktyczne na skórze dojrzałej, uwzględniając odpowiednią pielęgnację i właściwie dopasowaną fotoprotekcję. Zarówno studentki, jak i klientki uświadomiły sobie, że nieodłącznym elementem terapii leczniczej jest współpraca kosmetologa z lekarzem dermatologiem.

W ramach ćwiczeń praktycznych studentki realizowały postępowanie kosmetologiczne w zabiegach leczniczych, uwzględniając:

• diagnostykę przy użyciu lampy Wooda pod kątem rodzaju cery i przebarwień;
  • zastosowanie substancji biologicznie czynnych w niwelowaniu hiperpigmentacji skóry;
  • zabiegi anti-ageing z zastosowaniem aparatury kosmetologicznej z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań;
  • dobór zabiegów do problemów skóry naczyniowej, pielęgnację skóry w przypadku łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry i Hashimoto;
  • ustalenie planu codziennej pielęgnacji dobranej indywidualnie do potrzeb skóry.

Z oferty Uczelni skorzystało łącznie 20 osób.

Szereg zabiegów z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej skierowanych do społeczności akademickiej oraz wszystkich zainteresowanych, przeprowadzony przez studentki kierunku kosmetologia, zrealizowany został w styczniu br. Relacja z wydarzenia dostępna pod linkiem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zabiegi. Czym tym razem zaskoczą nas studentki kosmetologii oraz ich nauczyciele? Tego dowiemy się już wkrótce.