Zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki w nowym roku akademickim

Witamy w BA

Nowy rok akademicki 2022/23 przed nami! Biblioteka Akademicka zaprasza wszystkich studentów i pracowników Uczelni do zapoznania się z bogatą ofertą książek, czasopism oraz naukowych baz danych – zakupionych przez PPUZ w Nowym Targu i dostępnych online. Na terenie biblioteki każdy znajdzie przestrzeń do pracy, nauki i odpoczynku.

Biblioteka Akademicka z początkiem nowego roku akademickiego zaprasza społeczność akademicką PPUZ w Nowym Targu do skorzystania z bogatej oferty zasobów tradycyjnych i cyfrowych, którymi dysponuje. Obecnie, studenci i pracownicy Uczelni mogą skorzystać z ponad 30 000 książek100 czasopism
w postaci tradycyjnej (papierowej) oraz e-publikacji zamieszczonych w bazach Ibuk Libra, EBSCO oraz udostępnianych w Wirtualnej Bibliotece Nauki. Na terenie biblioteki znajduje się ponad 100 stanowisk do pracy indywidualnej, 8 stanowisk do pracy grupowej, 14 stanowisk komputerowych, a także kabiny multimedialne. Biblioteka oferuje dostęp do internetu bezprzewodowego.

Pracownicy Biblioteki Akademickiej chętnie udzielą wszelkich informacji dotyczących wartościowych źródeł wiedzy i wyjaśnią jak korzystać z czytelni i wypożyczalni – szczególnie osobom przekraczającym biblioteczne progi po raz pierwszy. Aby poznać bibliotekę i być na bieżąco z wydarzeniami przez nią organizowanymi, zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej oraz oficjalnym fanpage’u biblioteki na Facebooku.

Studentów, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie szukać przestrzeni do pracy, nauki, a także odpoczynku między zajęciami, informujemy że Biblioteka Akademicka znajduje się w budynku Tatry. Można do nas zjechać windą (piętro -1) lub zejść klatką schodową znajdującą się po prawej stronie portierni.

Zapraszamy!