XXXVI Zjazd Forum Uczelni Zawodowych PSRP z udziałem Mateusza Stopki-Gadei

W dniach 26-29 maja 2022 r. w Białej Podlaskiej odbywał się XXXVI Zjazd Forum Uczelni Zawodowych PSRP. Przewodniczący Samorządu Studenckiego Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu Mateusz Stopka-Gadeja wziął udział w obradach Forum i jako pierwszy reprezentował naszą Uczelnię na tego typu wydarzeniu.

Zjazd miał charakter sprawozdawczo-wyborczy. Podczas obrad uchwalono między innymi zmianę Statutu, a także wybrano nowego Przewodniczącego Prezydium oraz członków Rady Starszych i Komisji Rewizyjnej.

Mateusz Stopka-Gadeja, Przewodniczący Samorządu Studenckiego PPUZ w Nowym Targu został wybrany na członka Prezydium Forum Uczelni Zawodowych, dzięki czemu będzie brał udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych przekazywanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki za pośrednictwem Parlamentu Studentów RP. Ponadto będzie koordynatorem czterech samorządów studenckich – między innymi naszej Uczelni, co pozwoli rozwijać współpracę międzyuczelnianą oraz utworzy nowe, silne więzi między samorządami studenckimi z różnych ośrodków akademickich w kraju.

Na zdjęciu nowo wybrany Przewodniczący Prezydium – Konrad Bajdak, Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej – Mateusz Grochowski oraz członkowie Prezydium, Rady Starszych i Komisji Rewizyjnej.