XXVII Konferencja Naukowa „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”

W dniach 14-15 września 2023 r. w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem odbędzie się XXVII Konferencja Naukowa „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”. Konferencja skierowana jest do ginekologów, położników oraz ginekologów onkologów, którzy w codziennej praktyce uczestniczą w profilaktyce i wczesnym wykrywaniu nowotworów ściśle współpracując z ginekologami onkologami i specjalistami w zakresie chemio- i radioterapii.

Dr hab. n. med. Hubert Wolski, prof. uczelni, Dyrektor Instytutu Medycznego będzie moderatorem konferencji, wygłosi również prelekcję „Bronisława Dłuska – pierwsza polska ginekolog, nieznana siostra Marii Skłodowskiej-Curie”. W wydarzeniu wezmą udział także studenci kierunku pielęgniarstwo.

Konferencja będzie poprzedzona czwartkowymi warsztatami w zakresie technik operacyjnych w ginekologii onkologicznej. Odbędą się również prezentacje dotyczące zagadnień z zakresu radioterapii. W tym dniu przy współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Krakowie odbędzie się sesja poświęcona roli tej grupy zawodowej w zakresie profilaktyki onkologicznej oraz opiece w stanach terminalnych.

Sesja dla pielęgniarek i położnych