XII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II z udziałem PPUZ w Nowym Targu

XII Bieg Podhalański

11 lutego 2023 r. odbył się XII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 zawodników z kraju i zagranicy.

Uczestnicy rywalizowali na dystansach 30, 15 lub 6 km. Trasa przebiegała wokół malowniczego rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem.

Po raz trzeci na dystansie 30 km w kategorii kobiet zwyciężyła Justyna Kowalczyk – Tekieli.

Jak co roku na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu: studenci – wolontariusze, którzy wspierali organizację zawodów, jak i ich przebieg. Przy stoisku promocyjnym pracownicy Uczelni prezentowali ofertę edukacyjną, wręczali gadżety, jak i odpowiadali na pytania zainteresowanych. PPUZ w Nowym Targu ufundowała także nagrody dla zwycięzców.