Wystawa węgierskiego profesora w siedzibie ANS w Nowym Targu

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu w dniach 15 i 16 stycznia 2024 r. w ramach programu Erasmus gości prof. dr. Csanády Gábora Mátyás DLA z Uniwersytetu Óbuda w Budapeszcie.

Profesor pracuje w Zakładzie Projektowania, w którym studenci kształcą się w zakresie projektowania architektonicznego i projektowania wnętrz. Prof. dr. Csanády Gábora Mátyás DLA projektuje zarówno obiekty sakralne, jak i użyteczności publicznej. Studenci Instytutu Technicznego mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty, poprzez udział w wykładach prowadzonych przez profesora, a cała społeczność akademicka oglądać prace węgierskiego projektanta, które znajdują się w holu budynku „Tatry”. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy dr hab. inż. arch. Bogusław Podhalański, prof. ANS w Nowym Targu przedstawił gościa uczelni oraz wprowadził w tematykę wystawy, jednocześnie zachęcając do zadawania pytań i oglądania prac. Zebrani wysłuchali okraszonego ciekawostkami wystąpienia profesora. W wydarzeniu udział wzięło licznie zebrane środowisko Instytutu Technicznego – nauczyciele akademiccy oraz studenci.

Gorąco zapraszamy do oglądania wystawy!