Zapraszamy na Wykład Rektorski

Wykład Rektorski - prof. dr hab. Łukasz Tomasz Sroka

Trzeci z cyklu Wykładów Rektorskich w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu wygłosi prof. dr hab. Łukasz Tomasz Sroka – profesor nauk humanistycznych, historyk, infobroker, przewodniczący Rady Dyscypliny Historia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prelegent przedstawi słuchaczom wykład pt. „Żydzi na Podhalu przed II wojną światową. Bogactwo tradycji w otchłani niepamięci” 17 kwietnia 2023 r. o godz. 9.00 w sali T1.37 (bud. Tatry) PPUZ w Nowym Targu.

Wykład jest wydarzeniem otwartym, na które zapraszamy całą społeczność akademicką, jak i osoby spoza Uczelni, zwłaszcza młodzież kształcącą się w szkołach średnich, słuchaczy UTW oraz wszystkich zainteresowanych.

Kilka słów o Prelegencie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania z poprzednimi Wykładami Rektorskimi:

• dr hab. Konrad Meus, adiunkt w Katedrze Historii XIX wieku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z wykładem pt. „Badania regionalistyczne w teorii, w praktyce, w terenie” – PPUZ w Nowym Targu oraz Nowotarska Telewizja Kablowa
  • dr hab. Leszek Zinkow, profesor w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych  Polskiej Akademii Nauk z wykładem pt. „Tatry i piramidy. O kilku interesujących związkach Podhala z Egiptem” – PPUZ w Nowym Targu oraz Nowotarska Telewizja Kablowa

Harmonogram zbliżających się wykładów dostępny pod linkiem.