Wrażenia z XXVII Krajowej Konferencji

Członkowie Samorządu Studenckiego Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu – Mateusz Stopka-Gadeja, przewodniczący Samorządu Studenckiego oraz Katarzyna Chlebek, zastępca przewodniczącego wzięli udział w XXVII Krajowej Konferencji.

Krajowa Konferencja jest największym wydarzeniem szkoleniowym dla samorządów studenckich z całej Polski, podczas którego studenci biorą udział w szkoleniach, warsztatach, debatach i panelach dyskusyjnych. Mateusz Stopka-Gadeja oraz Katarzyna Chlebek są pierwszymi studentami Podhalańskiej Alma Mater, którzy reprezentowali Uczelnię na tego typu ogólnopolskim zjeździe. Wśród gości specjalnych znalazł się między innymi prof. Stanisław Wrzosek – Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki oraz Marcin Czaja – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego. Mateusz Stopka-Gadeja zorganizował dla uczestników dodatkowe atrakcje w czasie wolnym, dzięki którym mogli lepiej poznać region: wspinaczkę na skałkach, grillowanie oscypków i krótkie wycieczki po Zakopanem.

Ta międzyuczelniana integracja, pozwoliła nam w nieco kameralny sposób wymienić się samorządowymi doświadczeniami, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości – podsumował Mateusz Stopka-Gadeja.