Władze krakowskich i małopolskich uczelni z wizytą u papieża

4 kwietnia 2024 r. dobiegła końca kilkudniowa wizyta przedstawicieli Konferencji Rektorów Szkół Krakowskich i Małopolskich, którzy na zakończenie swoich kadencji postanowili odwiedzić Wieczne Miasto. Wśród rektorów była również dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Rektor ANS w Nowym Targu. Przedstawiciele uczelni gościli w Rzymie w czasie 19. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II.

W czasie pobytu w Rzymie rektorzy i prorektorzy uczelni odwiedzili Mentorellę, gdzie znajduje się słynne sanktuarium Matki Bożej, bliskie sercu Jana Pawła II. Pobyt w tym miejscu był okazją do sprawowania Mszy św. w intencji uczelni i studentów Krakowa oraz Małopolski. Po czuwaniu modlitewnym na Placu św. Piotra oraz wizycie w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej, Ogrodach Watykańskich i słynnych kaplicach Watykanu, uczestnicy pielgrzymki modlili się przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

Władze krakowskich i małopolskich uczelni, na których studiuje ok. 200 tys. studentów, spotkały się z Papieżem Franciszkiem. „Papież podziękował nam za to, co robimy. Edukacja jest przyszłością. To jest niezwykłe dla nas przesłanie: ‘Dziękuję za waszą ciężką pracę’. Przekazał też cenną uwagę: „musicie zachować cierpliwość” – zrelacjonował rektor UPJP2 w Krakowie.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu w rozmowie z Vatican News – Radiem Watykańskim podkreśliła, że kończąca się kadencja była wyjątkowa trudna. „Pandemia, wojna, różne problemy gospodarcze, które miały wpływ na funkcjonowanie uczelni. Dla nas jest to wyjątkowy czas, ale też rozpoczęcie nowej karty. „Wyjeżdżam z Rzymu z nadzieją, pokorą, poczuciem, że wszystko, co robimy, ma sens” – dodała.

Źródło Vaticans News oraz UPJPII.