Wkrótce oficjalne otwarcie dwóch nowoczesnych pracowni komputerowych

Nowoczesne pracownie informatyczne

Profesjonalne, wyposażone w nowoczesną technologię pracownie komputerowe wkrótce trafią do użytku studentów i wykładowców. Na adeptów nowo otwartego kierunku informatyka ekonomiczna czekać będą ergonomiczne wnętrza pozwalające kształcić na najwyższym poziomie w bardzo komfortowych warunkach z wykorzystaniem sprzętu komputerowego najnowszej generacji, profesjonalnego oprogramowania, innowacyjnych systemów i narzędzi cyfrowych.

Dwie nowe pracownie – komputerowa i sieciowa zlokalizowane są w budynku „Tatry”. Pierwsza z nich przystosowana jest do prowadzenia typowych wykładów akademickich, gdzie studenci przy 24 stanowiskach będą zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, natomiast druga z dostępem do szaf teleinformatycznych umożliwi studentom, już na etapie edukacji, zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie funkcjonowania i konfiguracji sieci. W pracowni sieciowej przygotowano stanowiska dla 29 studentów.

Podstawowym OS wykorzystywanym w pracowniach będzie Windows 10 Pro/11 Pro oraz system unixowy. Student będzie miał możliwość wyboru systemu podczas uruchamiania komputera za pośrednictwem Boot Managera. Każde stanowisko komputerowe będzie miało dostęp do szaf teleinformatycznych oraz jedno złącze ze stałym dostępem do Internetu. W salach są zamontowane po dwie kamery IP do monitoringu wizyjnego oraz klimatyzacja.

Studenci kierunku informatyka ekonomiczna, w tak stworzonych warunkach, zdobędą specjalistyczną, aktualną i szeroką wiedzę umożliwiającą zatrudnienie na stanowisku informatyka, analityka systemów komputerowych, projektanta i architekta systemów teleinformatycznych, programisty, projektanta aplikacji sieciowych i multimediów, projektanta i administratora baz danych, administratora systemów komputerowych czy architekta stron internetowych.