WITAMY na nowej stronie internetowej Biblioteki Akademickiej

BA_nowa strona WWW

Po 20 latach swej działalności Biblioteka Akademicka doczekała się własnej witryny WWW.

Jest nam niezmiernie miło, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia możemy Państwu zaprezentować naszą nową stronę internetową. Zgodnie z założeniami – witrynę nowoczesną, intuicyjną w obsłudze, stworzoną przede wszystkim z myślą o użytkownikach naszej Biblioteki.

Pomysł, aby Biblioteka Akademicka posiadała własną stronę WWW zrodził się już dawno. Szansa na zrealizowanie tego planu pojawiła się pod koniec 2020, gdy została podjęta decyzja o stworzeniu nowej strony internetowej Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Wtedy też, pozytywnie został przyjęty wniosek dotyczący utworzenia odrębnej witryny Biblioteki, powiązanej ze stroną Uczelni, na wzór innych bibliotek akademickich w Polsce.

Od początku wiedzieliśmy czego chcemy, jak powinna wyglądać nasza strona WWW.

Wstępny projekt strony przygotowaliśmy sami, wykorzystując swoją wiedzę na temat potrzeb czytelników, umiejętności oraz obserwując dobre praktyki stosowane w witrynach najlepszych Bibliotek akademickich w kraju. Przez cały okres prac nad stroną WWW Biblioteki trwały konsultacje dotyczące ostatecznego jej wyglądu i przydatnych rozwiązań. Efekt tych działań możecie Państwo właśnie obserwować.

Wszystkich naszych Czytelników zachęcamy do częstego odwiedzania naszej witryny. Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby była ona ważnym źródłem wiedzy oraz sprawdzonych informacji, z których można korzystać w sposób szybki, prosty i przyjemny. Witryny do której chce się często wracać.

Pracownicy Biblioteki Akademickiej PPUZ w Nowym Targu

grudzień 2021