VIII Bieg o Puchar Rektora

Po pięcioletniej przewie został reaktywowany Bieg o Puchar Rektora ANS w Nowym Targu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor ANS w Nowym Targu dr Bianka Godlewska-Dzioboń oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Trasa biegu wymagała dobrego przygotowania fizycznego, a ostateczne wyniki w poszczególnych kategoriach wyglądają następująco:

Wyniki OPEN mężczyźni:

1. Emil Drabik – MOK Mszana Dolna (37:51,36)
  2. Wydra Jan – MOK Mszana Dolna (38:30,10)
  3. Tomasz Buksa – 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej (38:51,43)

Wyniki OPEN kobiet:

1. Iwona Kąś (48:35,52),
  2. Katarzyna Mrożek – Nowy Targ (51:27,88),
  3. Justyna Potaczek – MOK Mszana Dolna (54:36,18).

Kategoria: studenci ANS w Nowym Targu:

1. Maciej Murzyn (43:25,67), kierunek fizjoterapia
  2. Jerzy Waksmundzki (46:25,37), kierunek dietetyka
  3. Paweł Preneta (49:21,95), kierunek: sport i turystyka na terenach górskich.

Kategoria: pracownicy ANS w Nowym Targu:

1. Danuta Kalata (57:46,21)
  2. Maciej Trzciński  (1:07:56,57).

Oprócz zawodów dla dorosłych, zorganizowane zostały przez studentów kierunku turystyka i rekreacja, biegi dla dzieci. W przygotowanej specjalnie dla nich trasie biegowej, wystartowało ponad 20 najmłodszych biegaczy z Nowego Targu i okolic.

Zawodnicy w biegu głównym w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn, otrzymali puchary i nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc 1–3 oraz dyplomy za miejsca 1–6. Zostały również wręczone dwie nagrody w postaci bonów pieniężnych za zwycięstwo premii górskiej. Na najwyżej położonym punkcie os. Nowe, gdzie zlokalizowano metę premii górskiej, najszybsza wśród kobiet, okazała się Iwona Kąś, wśród mężczyzn – Emil Drabik.

Zawodnicy otrzymali również dyplomy za miejsca 1–3 w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

W biegach dzieci uczestnicy byli dekorowani w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymując statuetki i drobne upominki.

Wszyscy zawodnicy, zarówno biegu głównego jak i biegów dzieci, otrzymali pamiątkowe medale.

Studenci kierunku fizjoterapia zorganizowali dla uczestników biegu strefę odnowy biologicznej.

Dekorację przeprowadzili: Kanclerz mgr inż. Dariusz Jabcoń, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu – dr Katarzyna Węgrzyn oraz przedstawiciele Rady Miasta Nowy Targ: Arkadiusz Szymczyk i Ewa Garbacz.

Organizatorzy biegu:

Instytut Nauk Humanistycznych i Turystyki, Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Centrum Promocji i Public Relations.

Partner biegu: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.

Patronat medialny: Nowotarska Telewizja Kablowa, TVPodhale, Podhale Region, Podhale24.pl, nowytarg24.pl,

Organizatorzy dziękują władzom Uczelni, pracownikom technicznym oraz studentom – wolontariuszom, w szczególności studentom kierunków sport i turystyka na terenach górskich, turystyka i rekreacja, ratownictwo medyczne, fizjoterapia i pielęgniarstwo a także ich opiekunom za wsparcie w organizacji imprezy.

W biegu wystartowało 54 zawodników (9 kobiet i 45 mężczyzn).

Pełne wyniki: https://my.raceresult.com/281499/

Tekst: dr Katarzyna Węgrzyn