Ukazała się nowa publikacja pod redakcją dr Katarzyny Ceklarz

Pod redakcją dr Katarzyny Ceklarz z Instytutu Nauk Humanistycznych i Turystyki Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu oraz prof. Jana Święcha z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ukazał się VII tom słownika pt. „Etnografowie i ludoznawcy polscy”.

Publikacja powstała w 20-lecie „Słownika” i zawiera 60 sylwetek ludzi spod znaku ETNO: ludoznawców, etnografów, etnologów, antropologów kultury, folklorystów, muzealników oraz tych, którzy poświęcili się dla ochrony zabytków. Wśród nich znalazły się także sylwetki badaczy Podhala m.in. prof. Włodzimierza Antoniewicza, Hanny Błaszczyk-Żurowskiej, Aleksandry Boguckiej-Szurmiak, Jerzego Darowskiego Wojciecha „Dudi” Dudziaka i innych.

Wszystkie słownikowe tomy (I-VII) obejmują łącznie aż 500 biogramów. Część z nich już wkrótce zostanie opublikowana w wersji elektronicznej w ramach portalu wiedzy Etnoznawcy.pl, wyposażonego w zintegrowaną, zaawansowaną wyszukiwarkę. Kierownikiem projektu ETNOZnawcy jest dr Katarzyna Ceklarz.