Uczestnicy 6 Biegu po Oddech dobiegli do mety

6 Bieg po Oddech_1

29 sierpnia 2021 r. w  Parku Miejskim w Zakopanem odbył się 6 Bieg po Oddech. Choć pogoda nie dopisała, wzięło w nim udział ponad 420 zawodników, w tym rodziny z dziećmi. W tą ważną akcję zaangażowali się również przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji wydarzenia, studenci i wykładowcy kierunku fizjoterapia PPUZ przygotowali dla uczestników biegu dwa stanowiska, na których, po ukończonym biegu, mogli skorzystać z masażu kończyn dolnych. Ponadto, wszyscy chętni mieli okazję zdobyć więcej informacji na temat oferty edukacyjnej uczelni.

PPUZ reprezentowali: zastępca dyrektora Instytutu Zdrowia, dr Bartłomiej Gąsienica-Walczak, dr Halina Zięba (Instytut Zdrowia), mgr Katarzyna Warzeszak (Instytut Zdrowia), dr Piotr Sadowski (Instytut Humanistyczno-Społeczny), Mateusz Mikucki (Centrum Promocji i PR) oraz Gabryjela Maciasz (Centrum Współpracy i Jakości).

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Celem inicjatywy jest budowanie świadomości społecznej oraz pogłębianie wiedzy na temat mukowiscydozy, promowanie aktywnego trybu życia wśród chorych, przełamywanie barier i integracja społeczna, a także pozyskanie środków finansowych na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Relacja TV Podhale