Uczelniany Zespół Młode Podhale znów na podium

Młode Podhale

Uczelniany Zespół Młode Podhale działający przy PPUZ w Nowym Targu wystąpił 1 sierpnia 2022 r. podczas międzynarodowego festiwalu folklorystycznego – 59. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle.

Głównym celem wyjazdu było zaprezentowanie przez młodych Podhalan programu „Rózdzki” na 53. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Młode Podhale otrzymało wyróżnienie regulaminowe za wysoki poziom śpiewu, muzyki i tańca. W konkursie głównym rywalizowało 29 zespołów.

Ponadto 2 sierpnia br. grupa śpiewacza w składzie: Dorota Trebunia, Aleksandra Skubisz, Paulina Peciak, Anna Mąka, Małgorzata Polak, Julia Łabuz, Wiktoria Starmach i Natalia Truta wyśpiewała 1 miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne występy!