Tatry i piramidy tematem marcowego Wykładu Rektorskiego

Tatry i piramidy tematem marcowego Wykładu Rektorskiego

Podhale i Egipt, dwa zupełnie różne geograficznie, kulturowo, historycznie miejsca, czy mimo sprzeczności mogą mieć jakiekolwiek punkty wspólne? Na to intrygujące pytanie odpowiedź poznają wszyscy słuchacze zbliżającego się Wykładu Rektorskiego.

Drugi z cyklu wykładów pt. „Tatry i piramidy. O kilku interesujących związkach Podhala z Egiptem” wygłosi dr hab. Leszek Zinkow, profesor w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych  Polskiej Akademii Nauk 20 marca br. o godzinie 11.00 w sali T 1.37 (bud. Tatry) PPUZ w Nowym Targu.

Wykład jest wydarzeniem otwartym, na które zapraszamy całą społeczność akademicką, jak i osoby spoza Uczelni, zwłaszcza młodzież kształcącą się w szkołach średnich, słuchaczy UTW oraz wszystkich zainteresowanych.

Wykłady Rektorskie patronatem honorowym objęli: Kurator Oświaty w Krakowie, Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ.