W ostatnim czasie w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu odbyły się szkolenia w ramach kursu podstawowego dla nowozatrudnionych nauczycieli, organizowanego przez Centrum Doskonalenia Dydaktyki Akademickiej.
Nauczyciele akademiccy mieli okazję wziąć udział w trzech szkoleniach, które odbyły się kolejno 14 stycznia z zakresu „Psychologii w edukacji dorosłych”, 17 stycznia z „Dydaktyki akademickiej w praktyce: aktywizujące metody prowadzenia wykładów” oraz 20 stycznia „Wystąpienia publiczne w praktyce akademickiej z elementami higieny głosu”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez ekspertów – dr hab. Ewę Sowę-Behtane, dra Macieja Cyconia oraz dra Pawła Kozakiewicza.
Szkolenia pozwoliły nauczycielom podnieść swoje kompetencje, poszerzyć wiedzę oraz zdobyć cenne umiejętności, przydatne w pracy nauczyciela akademickiego.
Więcej o prowadzących:
dr hab. Ewa Sowa-Behtane – doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, magister pedagogiki oraz magister socjologii. Pełnomocnik Rektora ANS w Nowym Targu ds. Równego traktowania i przeciwdziałania molestowaniu. Nauczyciel akademicki posiadający dorobek naukowy oraz 19-letnie doświadczenie dydaktyczne. Autorka monografii naukowych: „Wartości członków subkultur młodzieżowych” (2015), „Młodzież ponowoczesna” (2015), „Rodziny wielokulturowe” (2016) oraz „Znaczenie różnic kulturowych w kobiecym obrazie funkcjonowania małżeństw i rodzin wielokulturowych” (2021). Autorka ponad 100 artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach zbiorowych.
dr Maciej Cycoń – Pracownik Katedry Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Autor pracy doktorskiej pt. Odwrócona hipoteka jako forma zabezpieczenia emerytalnego, nagrodzonej I miejscem w Konkursie o Nagrodę Rzecznika Finansowego oraz specjalną Nagrodą Prezesa ZUS dla najlepszej pracy doktorskiej. Rozprawa uzyskała także wyróżnienie w konkursie Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych na najlepsze prace doktorskie w dziedzinie pracy i polityki społecznej. Wielokrotnie zwyciężał w studenckich plebiscytach na najlepszego prowadzącego „Mentorzy UEK”, a także uzyskiwał nagrody rektora za działalność dydaktyczną. Promotor prac dyplomowych zwycięskich i nagradzanych w konkursach Rzecznika Finansowego oraz Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Certyfikowany tutor akademicki. Wykładowca na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych prowadzonych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prowadził zajęcia w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz szkolenia z zakresu finansów i planowania biznesowego. Związany z branżą doradztwa gospodarczego. Autor wielu biznes planów i innych opracowań planistycznych, zrealizowanych na potrzeby kredytów oraz dotacji unijnych. Złożył z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy na brokera ubezpieczeniowego.
dr Paweł Michał Kozakiewicz – specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania marką, negocjacji, komunikacji oraz PR. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości (Uniwersytet Jagielloński, 2023). Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej (UPJPII) oraz zarządzania (UJ). Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Negocjacji, Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego, stały współpracownik w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu Politechniki Krakowskiej (program Executive MBA) oraz Uniwersytetu SWPS. Praktyk doświadczony wieloletnim stażem w zakresie zarządzania w sektorze publicznym i komercyjnym.