Strona internetowa PPUZ w nowej odsłonie

Strona internetowa PPUZ

Strona internetowa Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu zmieniła swoje oblicze. Nowa witryna jest nowoczesna, dynamiczna i responsywna – można z niej korzystać na wszystkich urządzeniach posiadających dostęp do internetu. Podczas tworzenia strony zachowano standardy zgodne z wymaganiami WCAG, co oznacza, że witryna został dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Niewątpliwą zaletą nowej strony jest jej przejrzystość. W atrakcyjnej wizualnie szacie graficznej dominują barwy nawiązujące do logo PPUZ, zwłaszcza błękitny i biały. Szybki i wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych informacji m.in. dla kandydatów, studentów, a także pracowników PPUZ sprawia, że korzystanie z witryny jest proste, wręcz intuicyjne. Na nowej stronie układ rozmieszczenia danych został ujednolicony. Informacje znajdujące się dotąd na pasku bocznym zostały umieszczone w głównym menu (na górze strony), w zakładkach: UCZELNIA, KANDYDAT, STUDENT, NAUKA, WSPÓŁPRACA i KONTAKT. Szczególne miejsce w witrynie zajmują ruchome kafelki z instytutami.

Strona internetowa – podobnie jak sama organizacja, która ją tworzy – podlega ciągłym przemianom. Ten proces nigdy się nie kończy. Dlatego w przyszłości pojawią się kolejne zakładki, nowe treści i odpowiadające potrzebom Społeczności Akademickiej PPUZ rozwiązania.