Stowarzyszenia UTW z przytupem wkroczyły w nowy rok akademicki

Uniwersytety Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Makowie Podhalańskim i Szczawnicy, współpracujące z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Targu, uroczystymi inauguracjami rozpoczęły rok akademicki 2023/2024. W poczet członków UTW przyjęto 70 nowych słuchaczy.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego UTW w Nowym Targu list gratulacyjny od dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, p.o. rektora ANS w Nowym Targu odczytała Dorota Pietrow – specjalista ds. współpracy z UTW. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali wykładu inauguracyjnego wygłoszonego przez dra Krzysztofa Miraja, nauczyciela akademickiego ANS w Nowym Targu na temat Podtatrza.  Zarząd UTW w Nowym Targu złożył gratulacje opiekunowi duchowemu ks. prałatowi  Mieczysławowi  Łukaszczykowi z okazji diamentowego jubileuszu święceń kapłańskich. Elżbieta Łabuz, prezes UTW w Nowym Targu poinformowała zebranych o sukcesie, jakim było przyznanie przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku Prestiżowego Złotego Certyfikatu „Profesjonalne UTW”, czyli najwyższą z możliwych kwalifikacji. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Równie uroczyście obchodzone było 10-lecie działalności UTW w Makowie Podhalańskim. Imponujący dorobek Stowarzyszenia oraz historię powstania licznie zgromadzonym gościom przedstawiła założycielka UTW w Makowie Podhalańskim Barbara Skubis-Tyszewska wraz z obecną panią Prezes Małgorzatą Barcik i Zarządem. W imieniu dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, p.o. rektora ANS w Nowym Targu list gratulacyjny odczytała Dorota Pietrow – specjalista ds. współpracy z UTW. Gratulacje złożyła również Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW, przedstawiciele Parlamentu RP, Miasta i Starostwa Makowa Podhalańskiego. Mnóstwo pozytywnych wrażeń uwieńczył koncert młodych artystów Makowskiej Orkiestry Rozrywkowej pod batutą Aleksandra Nowaka.