Spotkanie w sprawie współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku

Spotkanie w sprawie współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku

8 listopada 2021 r. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyło się spotkanie dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów z przedstawicielkami zarządów Stowarzyszenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku, oddziałów z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Zakopanego i Szczawnicy.

W rozmowach uczestniczyły prezes zarządu Stowarzyszenia UTW Nowy Targ – Elżbieta Łabuz oraz wiceprezes Ewa Jarocka, prezes zarządu Stowarzyszenia UTW Rabka-Zdrój – Elżbieta Szarawara, wraz z członkiem zarządu oraz sekretarzem, prezes zarządu Stowarzyszenia UTW Zakopane – Teresa Małgorzata Morawetz-Gordon oraz wiceprezes zarządu, Teresa Sieciechowicz. Przedstawicielką Stowarzyszenia UTW Szczawnica była prezes zarządu Zofia Krępa. Ze względów losowych w spotkaniu nie uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia UTW z Makowa Podhalańskiego. W rozmowach wzięła również udział Dorota Pietrow, pełnomocnik Rektora ds. UTW.

Tematem spotkania było omówienie dalszej współpracy Uczelni z Uniwersytetami Trzeciego Wieku z terenu Podtatrza. Dr Bianka Godlewska-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów, wsłuchując się w głosy przedstawicieli zarządów stowarzyszenia zapewniła, że włączy Uczelnię w organizację zajęć edukacyjnych dla słuchaczy UTW, w jak najszerszym zakresie.