Solidarni z Ukrainą – zbiórka darów

W związku z działaniami wojennymi prowadzonymi przez Federację Rosyjską na terenie Ukrainy Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu wraz ze Starostwem Powiatowym w Nowym Targu podejmuje wspólne starania na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy.

Obecnie prowadzona jest zbiórka artykułów, które zostaną przekazane potrzebującym w ramach działań koordynowanych przez Wojewodę Małopolskiego. Dary można składać codziennie w godzinach 8.00 – 15.00 w budynku „Gorce” – obok portierni.  Zebrane produkty zostaną przewiezione do Powiatowego Magazynu Pomocy przy ulicy Szpitalnej 14 w Nowym Targu.

Lista najpotrzebniejszych artykułów:

• koce wełniane, koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki widelce, noże, kubki (silikon spożywczy lub plastik).

Artykuły żywnościowe:

• woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony, płatki błyskawiczne.

Artykuły medyczne:

• środki antyseptyczne/spirytus
  • podstawowe środki medyczne: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, witaminy
  • bandaże, opatrunki
  • zestawy medyczne

Inne:

• baterie, latarki, zapałki, świeczki, zapalniczki, powerbanki

Szczegółowe informacje na temat prowadzonej zbiórki można uzyskać w Centrum Współpracy i Jakości PPUZ w Nowym Targu, pok. 302, tel. 18 261 07 21, 664 730 274.