14 maja 2026 r. w godz. 19.00 – 20.30 na platformie Zoom odbyło się szkolenie „Metody projektowe w dydaktyce akademickiej”, zorganizowane przez Centrum Doskonalenia Dydaktyki Akademickiej ANS w Nowym Targu. Szkolenie przeprowadził dr Bartosz Warzycki.
W wydarzeniu wzięło udział 53 wykładowców reprezentujących następujące kierunki studiów Akademii:
• Architektura
• Bezpieczeństwo narodowe
• Dietetyka
• Filologia angielska
• Finanse i rachunkowość
• Fizjoterapia
• Informatyka ekonomiczna
• Kosmetologia
• Kierunek lekarski
• Pielęgniarstwo
• Psychologia
• Rachunkowość i analityka ekonomiczna
• Ratownictwo medyczne
• Sport i turystyka na terenach górskich
• Turystyka i rekreacja
Podczas spotkania omówiono najważniejsze założenia pracy metodą projektu, etapy planowania działań projektowych oraz sposoby formułowania celów, efektów uczenia się i kryteriów oceny projektu. Uczestnicy szkolenia mieli także możliwość zapoznania się z przykładami projektów możliwych do zastosowania na różnych kierunkach studiów.
Szkolenie stanowiło element działań CDDA na rzecz doskonalenia jakości kształcenia oraz wspierania nauczycieli akademickich w stosowaniu aktywizujących metod dydaktycznych.
Tekst i fot.: dr Bartosz Warzycki


