Prestiżowe studia inżynierskie – studiuj informatykę ekonomiczną

Informatyka ekonomiczna

Wszyscy, którzy nie boją się wyzwań, mają ścisły umysł, są ambitni i pragną zdobyć nie tylko wyższe wykształcenie, ale także ciekawy zawód, mogą osiągnąć swój cel na Podhalu, w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, wybierając innowacyjne studia inżynierskie na kierunku informatyka ekonomiczna.

Organizacja kształcenia

Informatyka ekonomiczna to połączenie dwóch najbardziej pożądanych dziedzin na rynku pracy – informatyki i ekonomii. W trakcie siedmiu semestrów nauki studenci będą realizowali bogaty program nauczania, w którym znalazło się 960 godzin praktyk. Praktyczne tajniki zawodu młodzi adepci informatyki ekonomicznej będą zgłębiali w podmiotach gospodarczych zlokalizowanych na Podhalu, w Krakowie oraz w innych częściach Małopolski. Studenci informatyki ekonomicznej zdobędą specjalistyczną, aktualną i szeroką wiedzę z zakresu informatyki, ekonomii, matematyki, prawa oraz finansów. Poznają technologie webowe, języki programowania oraz podstawy grafiki komputerowej. W programie studiów znalazły się przedmioty poszerzające wiedzę z zakresu zastosowań informatyki w gospodarce, w tym systemów informacyjnych w zarządzaniu, bankowości, ubezpieczeniach, rachunkowości, turystyce oraz w przedsiębiorstwie. Kadrę dydaktyczną tworzą doświadczeni, zaangażowani w działalność akademicką specjaliści. Studenci mogą liczyć na indywidualny kontakt z wykładowcami w ramach tutoringu akademickiego – nowoczesnej metody kształcenia. Sale dydaktyczne zostały odpowiednio dostosowane do potrzeb kształcenia na nowym kierunku i wyposażone w nowoczesny sprzęt i profesjonalne oprogramowanie. W Bibliotece Akademickiej na studentów czeka również specjalistyczna literatura.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci tego prestiżowego kierunku znajdą zatrudnienie na stanowisku informatyka, analityka systemów komputerowych, projektanta i architekta systemów teleinformatycznych, programisty, projektanta aplikacji sieciowych i multimediów, projektanta i administratora baz danych, administratora systemów komputerowych czy architekta stron internetowych. Informatycy ekonomiczni będą mogli kontynuować edukację na studiach magisterskich.

Zobacz film – poznaj ofertę edukacyjną PPUZ w Nowym Targu

Rekrutacja krok po kroku – dowiedz się więcej