PPUZ w Nowym Targu na dożynkach w Czarnym Dunajcu

PPUZ w Nowym Targu na dożynkach w Czarnym Dunajcu

28 sierpnia br. przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu wzięli udział w 32. Gminnych Dożynkach w Czarnym Dunajcu. Wydarzenie miało na celu tradycyjne uczczenie i podziękowanie za udane żniwa i zbiory przez lokalnych rolników. Obchody obejmowały m.in. degustację regionalnych potraw, występy zespołów góralskich, zawody sportowe i wiele innych niespodzianek.

Studenci fizjoterapii, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego oraz kosmetologii wraz z nauczycielami akademickimi przygotowali dla zebranych liczne atrakcje, w tym masaż relaksacyjny i leczniczy, pomiar cukru oraz ciśnienia, pokazy pierwszej pomocy, a także porady z dziedziny piękna i urody. Ponadto pracownicy Uczelni udzielali zainteresowanym informacji dotyczących oferty edukacyjnej oraz trwającej rekrutacji.