PPUZ w Nowym Targu gospodarzem XXXVIII Zjazdu Forum ANS Parlamentu Studentów RP

W dniach 16-19 marca 2023 r. odbywać się będzie XXXVIII Zjazd Forum Akademii Nauk Stosowanych Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Po raz pierwszy w historii gospodarzem tego wydarzenia będzie Podhalańska Państwowa Uczelni Zawodowa w Nowym Targu.

Jest to cykliczne wydarzenie, które dwa razy w roku gromadzi w jednym miejscu delegatów ze wszystkich Wyższych Szkół Zawodowych, Uczelni Zawodowych oraz  Akademii Nauk Stosowanych z całego kraju. Celem Zjazdów jest m.in. wymiana doświadczeń i poglądów nt. funkcjonowania samorządów studenckich w całym kraju.

PPUZ w Nowym Targu będzie gościć delegatów oraz gości specjalnych:

• Piotra Szafera –  Radcę prawnego  przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, Dyrektora Biura Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz ekspert w zakresie retoryki i wystąpień publicznych;
  • Kewina Lewickiego – Przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej i eksperta w zakresie praw studenta.

17 marca br. o godzinie 9.15 w „małej” Auli – sala T.1.37 i T.1.39 nastąpi uroczyste rozpoczęcie Zjazdu. Obrady otworzy mgr inż. Dariusz Jabcoń, Kanclerz PPUZ w Nowym Targu. W programie wystąpienie Kewina Lewickiego – Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP i eksperta w zakresie praw studenta; Konrada Bajaka – Przewodniczącego Forum Akademii Nauk Stosowanych oraz Mateusza Stopki-Gadei – Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. W trakcie czterech dni Zjazdu odbędą się liczne obrady i szkolenia.

Warto wspomnieć, że miesiąc temu, w dniach 16-19 lutego 2023 r. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbywał się XV Zjazd Władz Statutowych Forum Akademii Nauk Stosowanych. W wydarzeniu uczestniczyło 10 studentów, członków Władz Statutowych Forum, w tym w roli organizatora mgr Mateusz Stopka Gadeja – członek Prezydium Forum Akademii Nauk Stosowanych, Przewodniczący Samorządu Studenckiego PPUZ w Nowym Targu. Więcej o wydarzeniu tutaj.