PPUZ w Nowym Targu będzie gościć rektorów z całej Polski

PPUZ w Nowym Targu została wyróżniona możliwością organizowania jubileuszowego – X Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, które odbędzie się w dniach 25-28 września 2023 r. w Zakopanem i Nowym Targu.

Nasza Uczelnia gościć będzie 41 rektorów z całej Polski (Członków KRePUZ), przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki: dr Anna Budzanowska, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju; Jarosław Oliwa, Dyrektor Departamentu Budżetu i Innowacji; Marcin Czaja, Dyrektor Departamentu Prawnego oraz Ministerstwa Finansów: dr hab. Sebastian Skuza, Sekretarz Stanu, a także Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacji Instytut Edukacja Pro Futuro.

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu organizuje wydarzenie po raz drugi. Ostatnim razem nasza Uczelnia była gospodarzem Zgromadzenia Plenarnego w 2015 r.

Celem spotkania jest omówienie aktualnej problematyki związanej ze szkolnictwem wyższym oraz wyzwaniami, przed którymi stoją uczelnie zawodowe, w tym doskonalenie procesu kształcenia, umiędzynarodowienie czy kwestie funkcjonowania i finansowania uczelni, a także perspektywy rozwoju i możliwości współpracy.