PPUZ w dialogu z umysłem, ciałem, sercem i duchem

29 sierpnia 2021 r. w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Nowym Targu odbył się Piknik Zdrowia pn. W dialogu z umysłem, ciałem, sercem i duchem.

W programie wydarzenia, którego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o zdrowie psychiczne, pojawiły się m.in. występy zespołów muzycznych i tanecznych, gry i zabawy, bajkoterapia, warsztaty teatralne ora konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W pikniku wzięli udział m.in. psychoterapeuci, psychiatrzy, psychologowie, ratownicy medyczni, trenerzy profilaktyki, realizujący warsztaty w szkołach, instytucjach i przede wszystkim asystenci zdrowienia – czyli osoby, które same przeszły kryzys psychiczny, odbyły szkolenie i teraz udzielają wsparcia. Nie zabrakło również przedstawicielek Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, mgr Doroty Poręby z Instytutu Medycznego oraz studentek pielęgniarstwa: Barbary Kicińskiej i Katarzyny Kędroń, które wykonywały wszystkich chętnym pomiar ciśnienia tętniczego oraz cukru we krwi.

Każdy, kto chciał zdobyć szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej PPUZ miał taką możliwość dzięki pracownikom Centrum Współpracy i Jakości – Dominice Stalmach oraz Centrum Promocji i PR – Mateuszowi Mikuckiemu.

Organizatorem wydarzenia było Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu, działające przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.