Podsumowanie Mikołajkowej Akcji Krwiodawstwa

Mikołajowa akcja krwiodawstwa

W dniach 5-6 grudnia br. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbywała się mikołajkowa akcja krwiodawstwa.

W wydarzeniu wzięli udział studenci oraz pracownicy Uczelni, w sumie zebrano 18 litrów krwi. Wielu chętnym na drodze do oddania krwi stanęły przebyte choroby.

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi KROPLA cyklicznie, dwa razy do roku organizuje akcje krwiodawstwa w siedzibie Uczelni. Co prawda w grudniowej zbiórce zebrano mniej litrów, niż w poprzedniej, cieszymy się jednak, że młodzi ludzie, mają świadomość, jak ważne jest oddawanie krwi, dzielenie się cząstką siebie z innymi. Empatia, odpowiedzialność oraz dojrzałe podejście do kwestii krwiodawstwa, charakteryzujące studentów PPUZ w Nowym Targu, zasługują na pochwałę.

Wszystkim, którzy zarejestrowali się w bazie krwiodawców oraz tym, którzy oddali jednostkę krwi pełnej serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Wasza pomoc jest bezcenna. Bardzo dziękujemy Zespołowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu za życzliwość i sprawne przeprowadzenie akcji.

I już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, najprawdopodobniej wiosennej zbiórce krwi w PPUZ w Nowym Targu oraz do zgłaszania się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pamiętajcie, że kobiety mogą oddać krew 4 razy w roku, a mężczyźni 6.

Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi KROPLA oraz Centrum Promocji i PR.

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa