HomeAktualnościUczelniaPiracki Dzień Dziecka

Piracki Dzień Dziecka

1 czerwca 2023 r. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbył się Piracki Dzień Dziecka.

Na pokładzie statku pod banderą Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu gościli uczniowie szkół podstawowych z Nowego Targu oraz Krakowa, a także przedszkolaki z Nowego Targu. Wśród uczestników były również pociechy pracowników Uczelni. Łącznie ponad 500 dzieci.

W pierwszej części mgr inż. Dariusz Jabcoń, Kanclerz PPUZ w Nowym Targu złożył najmłodszym serdeczne życzenia i zaprosił małych piratów do radosnego świętowania.

Po mianowaniu na pirata dzieciaki wypłynęły na nieznane morza i oceany, gdzie czekała na nich fala przygód i atrakcji, a wśród nich spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej; pokazy, warsztaty i zabawy przygotowane przez nauczycieli akademickich i studentów reprezentujących wszystkie kierunki studiów, uczta kamrata, wyczyny na dwóch kołach, dmuchańce i inne. W piracki takt podczas rejsu przygrywał DJ. Mali piraci przeprowadzili abordaż kolorowymi farbkami proszkowymi podczas atrakcji głównej, jaką była Wielka Bitwa Kolorów. Piraci opuścili Uczelnię pokryci tęczowymi kolorami, z uśmiechem na twarzy oraz mnóstwem pozytywnych wspomnień.

Serdecznie dziękujemy służbom mundurowym za udział w wydarzeniu, studentom, którzy zaangażowali się w opiekę nad dziećmi, studentom oraz nauczycielom akademickim, którzy przygotowali szereg atrakcji dla jubilatów oraz wszystkim pracownikom Uczelni, którzy dołożyli swoją cegiełkę, by hucznie uczcić ten wyjątkowy dzień.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Shopping Basket