PPUZ w Nowym Targu współgospodarzem III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

10 stycznia br. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego z włodarzami miast i rektorami uczelni – współgospodarzami III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 oraz przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich. W wydarzeniu uczestniczyła dr Bianka Godlewska-Dzioboń, p.o. Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Spotkanie zainicjowało partnerską współpracę w ramach Igrzysk Europejskich, w tym działania wspierające wolontariat i promocję wydarzenia.

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, podkreślał jak ważne jest wspólne działanie i zjednoczenie różnych środowisk, aby zrealizować cel, jakim jest sukces organizacyjny III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca 2023. Będzie to najważniejsze sportowe wydarzenie w tym roku.

Rozgrywki toczyć się będą na obiektach sportowych w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Krzeszowicach, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie.