Otyłość i jej konsekwencje tematem wykładu dla słuchaczy UTW

Otyłość i jej konsekwencje tematem wykładu dla słuchaczy UTW

12 grudnia br. w  Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbył  się kolejny w tym roku wykład dla słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych liczna  grupa członków UTW  przybyła na wykład pn. „Otyłość i jej konsekwencje” przeprowadzony przez mgr Emilię Wacławik – specjalistę dietetyka z Instytutu Zdrowia. W wykładzie uczestniczyli również studenci III roku kierunku dietetyka.

Dodatkowym elementem spotkania był pomiar glikemii oraz ciśnienia wykonany przez studentów kierunku pielęgniarstwo pod opieką mgr Jolanty Sułek z Instytutu Medycznego.

Członkowie UTW z  dużym zainteresowaniem podeszli do tematu otyłości i jej konsekwencji, a także sposobów zapobiegania nadwadze oraz zasad właściwego odżywiania. Aktywne uczestnictwo seniorów w prelekcji zaowocowało obustronną chęcią kolejnego spotkania.