Oddaj krew, uratuj życie

W dniach 21 i 22 kwietnia 2022 r. w godzinach 9.00-15.00 w budynku Tatry Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, w sali bankowej będzie się odbywała zbiórka krwi.

W związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi KROPLA organizuje akcję krwiodawstwa. Zebrana krew oraz jej składniki zostaną wykorzystane na potrzeby leczenia rannych i chorych uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę przeprowadzą pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Targu. Krwiodawcy będą mogli uzyskać zaświadczenie oraz skorzystać z dnia wolnego w dniu oddania krwi oraz nazajutrz.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich studentów oraz pracowników Uczelni, a także osoby spoza społeczności akademickiej, które chcą podzielić się bezcennym darem, jakim jest krew.