Nutrition Reference Center – baza dla kierunku dietetyka

Nutrition Reference Center

Źródło sprawdzonych informacji i naukowej wiedzy
z zakresu dietetyki i żywienia przez całą dobę dostępne
dla studentów i nauczycieli akademickich PPUZ w Nowym Targu. Zapraszamy do skorzystania z Nutrition Reference Center – bazy stworzonej przez EBSCO.

Studentów i nauczycieli akademickich związanych z kierunkiem dietetyka, a także osoby zainteresowane problematyką dietetyki i żywienia, zachęcamy
do skorzystania z cyfrowej oferty Biblioteki Akademickiej PPUZ w Nowym Targu,
do której należy baza Nutrition Reference Center!

Baza została stworzona przez EBSCO – wiodącego międzynarodowego dostawcę naukowych baz danych i zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Artykuły zostały napisane przez uznanych specjalistów w dziedzinie żywienia. Baza jest dostępna na łatwym w obsłudze interfejsie, który posiada również darmową wersję mobilną.

Przypominamy, że z zasobów elektronicznych PPUZ w Nowym Targu mogą korzystać osoby posiadające aktywne konto biblioteczne.

Dokładne informacje na temat dostępu do bazy dedykowanej dla kierunku dietetyka oraz do wszystkich oferowanych przez Bibliotekę Akademicką baz danych znajdziecie Państwo na stronie internetowej Biblioteki w zakładce ZASOBY CYFROWE.

Serdecznie polecamy!