Nowy Targ uczcił 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Władze powiatu i miasta, liczne instytucje, służby mundurowe, szkoły, związki i stowarzyszenia wspólnie uczciły 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny, następnie uczestnicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości przeszli na rynek, gdzie głos zabrali burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, posłanka Weronika Smarduch, dyrektor MCK-u Andrzej Lichosyt. Pod tablicą upamiętniającą zwycięstwo w wojnie polsko-bolszewickiej społeczność składała wiązanki. A całości towarzyszyły pieśni patriotyczne. Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Targu reprezentowali studenci w poczcie sztandarowym oraz pracownicy – Dorota Pietrow i mgr Maciej Hryc.

Druga część obchodów 11 listopada miała miejsce w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu.

Więcej o wydarzeniu tutaj.