Multiwyszukiwarka EDS – szybkie i skuteczne przeszukiwanie zasobów cyfrowych

Jak sprawnie przeszukać zasoby cyfrowe Biblioteki Akademickiej? Wystarczy skorzystać z multiwyszukiwarki naukowej EDS.

Multiwyszukiwarka EDS (EBSCO Discovery Service) to narzędzie, które Biblioteka Akademicka zakupiła z myślą o szybkim przeszukiwaniu wielu zasobów elektronicznych zakupionych przez PPUZ w Nowym Targu. Dzięki niej użytkownicy zyskują łatwy i skuteczny dostęp do zasobów elektronicznych Biblioteki poprzez jedno okienko wyszukiwawcze. Istotne informacje dające odpowiedź na pytanie czym jest EDS pobrać można TUTAJ.

Najważniejsze właściwości multiwyszukiwarki EDS

Co zyskujemy korzystając z EBSCO Discovery Service? Obok braku konieczności wyszukiwania publikacji w każdej z zakupionych przez Uczelnię baz danych z osobna, do najważniejszych udogodnień tej wyszukiwarki należą:

– możliwość wyszukiwania po tytułach czasopism, książek i publikacji
– opcja wyszukiwania według dziedzin
– pełne indeksowanie z baz własnych EBSCOhost oraz z innych baz zakupionych przez PPUZ w Nowym Targu
– opcja zawężania i rozszerzania rezultatów wyszukiwania według różnych kryteriów, np. pełny tekst, publikacje recenzowane naukowo, zakres chronologiczny
– wyświetlanie powiązanych rezultatów wyszukiwań.

Jak korzystać z multiwyszukiwarki EDS?

Mutiwyszukiwarkę EDS znajdziecie Państwo na stronie internetowej Biblioteki Akademickiej, pod katalogiem online. Dla sprawnego korzystania z tego narzędzia i poznania najważniejszych funkcjonalności przygotowaliśmy instrukcję dostępną TUTAJ.

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania EBSCO Discovery Service, prosimy o kontakt (18 26 10 714, czytelnia@ppuz.edu.pl).