Moje życie w Twoich rękach – studiuj ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Interesujesz się medycyną i czujesz, że interwencja przedlekarska to przestrzeń stworzona właśnie dla Ciebie? Chcesz być prawdziwym bohaterem? Weź odpowiedzialność za ludzkie życie – studiuj ratownictwo medyczne w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne wyposażają studenta w szeroką wiedzę z zakresu nauk podstawowych, behawioralnych, społecznych oraz klinicznych. Zajęcia praktyczne odbywają się w specjalistycznych laboratoriach na terenie Uczelni, w tym w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, gdzie w naturalnych warunkach zbliżonych do przyszłej pracy zawodowej z wykorzystaniem realnego sprzętu i aparatury medycznej studenci poznają codzienne wyzwania ratowników medycznych. Ponadto zajęcia praktyczne realizowane są także w podmiotach leczniczych czy w Zespołach Ratownictwa Medycznego zlokalizowanych w Nowym Targu, Zakopanem oraz Krakowie.

W procesie dydaktycznym aktywnie uczestniczą praktycy – lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wysokimi kwalifikacjami naukowymi oraz doświadczeniem związanym z ratownictwem medycznym. Absolwenci uzyskują gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, a także umiejętności udzielania kwalifikowanej pomocy chorym w stanach zagrożenia życia.

Absolwent kierunku ratownictwo medyczne jest przygotowany do pracy w jednostkach Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM). Ponadto może pracować także w szpitalnych oddziałach ratunkowych, internistycznych, w izbie przyjęć i na intensywnej terapii.

Zobacz film – kierunek ratownictwo medyczne

Zobacz film – poznaj ofertę edukacyjną PPUZ w Nowym Targu

Rekrutacja krok po kroku – dowiedz się więcej