Młode Podhale z kolejnymi sukcesami na koncie

Młode Podhale

Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale, założony w 2010 r. i działający przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, jest ozdobą i chlubą Uczelni, a także dowodem, że regionalizm jest bardzo ważnym aspektem dla społeczności akademickiej. Młodzi Podhalanie zaangażowani w działalność Zespołu uczestniczą w wielu konkursach, przeglądach i wydarzeniach kulturalnych. Efekty ich pracy spotykają się z uznaniem oraz licznymi nagrodami.
W ostatnim czasie członkowie Zespołu pochwalili się swoimi umiejętnościami i talentami, jednocześnie promując PPUZ w Nowym Targu na takich wydarzeniach jak XIX Biesiada Karpacka w Nowym Sączu. Wydarzenie odbyło się 19 czerwca 2022 r. w Miasteczku Galicyjskim, gdzie Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale zaprezentował kulturę góralską i pokazał piękno folkloru Skalnego Podhala. Występ naszego Zespołu uświetnił Staropolską Biesiadę Rodzinną przy zabytkowym zespole parkowo – dworskim w Sieniawie. W dniach 5 i 6 czerwca 2022 r. Młode Podhale aktywnie uczestniczyło w uroczystych obchodach 25. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Zakopanem. W dniach 27-29 maja br. w Kościelisku podczas XXIX Przednówka w Polanach w przeglądzie śpiewu pasterskiego im. Heleny Łacek, w kategorii wiekowej powyżej 18 lat grupa śpiewacza z zespołu Młode Podhale w składzie: Anna Mąka, Małgorzata Polak, Natalia Szostak, Dorota Trebunia i Justyna Szostak zdobyła Złoty Zbyrcok! Kolejny sukces grupie śpiewaczej przyniósł Konkurs Śpiewaków Ludowych „Góralskie Śpiywanie”, który odbył się 15 maja 2022 r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu. Elżbieta Witek, Anna Mąka, Małgorzata Polak, Dorota Trebunia i Paulina Peciak wyśpiewały 2 miejsce w Konkursie.
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć oraz zachwycających występów!