Literacki sukces dr Katarzyny Ceklarz

Książka „Kultura ludowa Górali Nadpopradzkich” pod redakcją naukową dr Katarzyny Ceklarz, wykładowczyni na kierunku turystyka i rekreacja Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu oraz Joanny Hołdy z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu została uhonorowana Nagrodą im. ks. prof. Bolesława Kumora.

Publikacja zawierająca kilkanaście artykułów dotyczących kultury i tradycji Górali Czarnych (Nadpopradzkich) z Piwnicznej, Rytra i okolicznych miejscowości pozwoli na utrwalenie i zachowanie dla potomnych dziedzictwa przodków, przybliży wartości i historie z życia codziennego przepełnione trudami i radościami.

Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej Gali w auli Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu.

Laureatce serdecznie gratulujemy!