Europa Środkowa, wspólnota wartości – wspólnota interesów

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń p. o. Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodową Konferencję Naukową „Europa Środkowa, wspólnota wartości – wspólnota interesów”, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2023 r. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Patronatem honorowym wydarzenie objął prof. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki.

Celem konferencji jest pogłębiona refleksja historyczna i politologiczna w kontekście obecnej sytuacji politycznej. Podczas wydarzenia podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście w przypadku Europy Środkowej zachodzi sprzeczność między wartościami a interesami, czy też dalsze i bliższe doświadczenie historyczne pokazuje, że obrona wartości jest właśnie wspólnym i strategicznym interesem państw i narodów. W konferencji wezmą udział uczeni z Polski, Czech i Węgier.

Do pobrania: Zaproszenie Program Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie formularza zgłoszenia do dnia 07.06.2023 r. Link do formularza zgłoszenia tutaj. Komitet naukowy i organizacyjny: dr Bianka Godlewska-Dzioboń prof. dr hab. Piotr Borek UP dr hab. Grzegorz Nieć, prof. UP/PPUZ dr Łukasz Burkiewicz AIK dr Konrad Oświęcimski AIK Biuro konferencji: Centrum Badań Naukowych i Wydawnictw europasrodkowa@ppuz.edu.pl tel. 795 434 531