Konferencja Region-Miasto-Wieś już za nami

3 czerwca 2022 r. odbyła się XII Konferencja Studenckiego Koła Naukowego Ad Quadratum założonego w 2009 roku przez prof. dr hab. inż. arch. Bonawenturę Macieja Pawlickiego.
Pod opieką mgr inż. arch. Agaty Bentkowskiej i mgr inż. arch. Katarzyny Sieńko-Dragosz odbyły się dwie sesje z udziałem prelegentów z Politechniki Krakowskiej, Politechniki Białostockiej oraz gospodarzy z Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Przedstawiono liczne referaty w szerokim spectrum tematycznym, poczynając od problemu reklamozy przez szereg analiz związanych z architekturą i urbanistyką, aż po szczegółowe opracowania regionalne. Po prezentacjach i dyskusji Konferencję podsumowali członkowie Komitetu Naukowego dr inż. arch. Krystyna Styrna-Bartkowicz i prof. dr hab. inż. arch. Marek Kowicki.