IX Konferencja Naukowa z udziałem wykładowców i studentów PPUZ w Nowym Targu

W dniach 29 września – 1 października w Zawoi odbywać się będzie 39. Babiogórska Jesień. Tematem tegorocznego największego święta Górali Babiogórskich będzie przestrzeń. Uczestnicy wydarzenia poznają folklor, kulturę i sztukę babiogórską, pochylą się nad metafizycznym i fizycznym zagadnieniem przestrzeni.

W pierwszy dzień festiwalu odbędzie się IX Konferencja Naukowa, w której udział wezmą nauczyciele akademiccy i studenci związani z Instytutem Nauk Humanistycznych i Turystyki oraz Instytutem Technicznym Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Wykład wygłoszą prof. dr hab. Zbigniew Moździerz, dr hab. inż. arch. Hubert Mełges, dr inż. arch. Małgorzata Mełges, dr inż. arch. Agata Bentkowska, dr Katarzyna Ceklarz, pomysłodawca oraz organizator naukowy konferencji, która również prowadzi konferencję. Natomiast współczesne formy prezentacji architektury zabytkowej na przykładzie Skansenu im. J. Żaka w Zawoi poznamy dzięki prezentacji wyników inwentaryzacji technicznej przeprowadzonej przez naszych studentów architektury.

Program wydarzenia dostępny pod linkiem.