IT – wyjazd studentów do Krakowa

8 marca 2024 r., w ramach zajęć przedmiotu Design XXI wieku, Studenci trzeciego i czwartego roku kierunku architektura odwiedzili wystawy muzealne w Muzeum Narodowym i Kamienicy Szołayjskich w Krakowie.
NOWOCZESNOŚĆ REGLAMENTOWANA.
MODERNIZM W PRL pozwoliła im na poznanie procesów projektowych w dobie ograniczeń ekonomiczo-organizacyjno-politycznych powojennej Polski. Dzieła powstałe na bazie modernistycznych wzorców obrazują codzienność, a jednocześnie artyzm Twórców działających pod presją ideologicznych wskazań.
PRZEDMIOTY.
GALERIA DESIGNU POLSKIEGO XX I XXI WIEKU – studenci poznali najważniejsze osiągnięcia polskiego designu, doceniając jego znaczenie oraz odrębność wobec sztuk pięknych, jak i rzemiosła artystycznego. Zobaczyli kultowe eksponaty od czasów Młodej Polski, przez modernizm i awangardę w II RP, czasy PRL, po współczesność.
PRZEKROJE.
GALERIA ARCHITEKTURY POLSKIEJ XX I XXI WIEKU – to opowieść o historii i współczesnych dziełach polskiej architektury i relacjach łączących ją z otoczeniem naturalnym i kulturowym.
Fot. Archiwum IT, opieka mgr szt. S.Bobak